Sielski zakątek

Barbara Sośnica-Czekała
Wydawnictwo: Fabuła Fraza
Poleca Kasia Sosnowicz

Bardzo potrzebowałam właśnie takiej lektury − lekkiej, nie za długiej, zgrabnie napisanej i niezwykle zabawnej.

Grupka przyjaciół, podejrzany włamywacz i rodzinny dom, zwany sielskim zakątkiem, który dla jego właścicieli tak do końca szczęśliwy nie jest. A wszystko za sprawą skarbu ukrytego pod betonową podłogą piwnicy. Stanie się on nie tylko smacznym kąskiem dla bezwzględnych złodziei, lecz także początkiem fascynującej podróży w przeszłość.

Jeśli lubicie czasem porządnie ryknąć śmiechem, to „Sielski zakątek” jest dla Was. To, co w debiutanckiej powieści Barbary Sośnicy-Czekały przykuwa uwagę od pierwszych zdań, to właśnie wyśmienity humor − zarówno sytuacyjny, jak i językowy. To za jego sprawą z przyjemnością wsiąkamy w specyficzny małomiasteczkowy klimat i czujemy ogromną sympatię do bohaterów tej momentami dziwacznej opowieści. I nie przeszkadza nawet fakt, że im dalej w fabułę, tym tego humoru zdecydowanie mniej… Ale za to, gdy już się pojawi, to faktycznie − boki zrywać!

Sośnica-Czekała z niespotykaną lekkością bawi się słowem, wykorzystuje kryptocytaty, bardzo obrazowe metafory. Wplątuje swoich bohaterów w tak zabawne sytuacje, że uśmiech praktycznie nie schodzi czytelnikowi z twarzy. Momentami jest i straszno, i zagadkowo, i krwawo, i sentymentalnie, więc z lektury będą mieć uciechę także ci spragnieni mocniejszych wrażeń.

Cieszę się, że trafiłam na tę powieść − to wyborny poprawiacz humoru. Przeczytane. Napisane, dziękuję! Jak Ty dobrze mnie znasz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *