Agatha Raisin i wredny weterynarz (tom 2) – audiobook

M.C. Beaton
Tłumaczenie: Stanisław Jan
Wydawca: Storyside 2016
Czyta: Paulina Holtz

Audiobookowa seria z Agathą Raisin w interpretacji Pauliny Holtz to idealne antidotum na spadek czytelniczej formy. Słuchało się rewelacyjnie!

Tym razem Agatha próbuje wytropić mordercę miejscowego weterynarza, który – jak się okazuje – wiele miał za uszami. Pomagają jej w tym dwaj dzielni mężczyźni, do jednego z nich Agatha zaczyna nawet potajemnie wzdychać, co podkręca w powieści komiczną atmosferę. Autorka serii – M.C. Beaton – ma świetne poczucie humoru, ponadto jest dobrą obserwatorką, zatem stawianie głównej bohaterki w zabawnych sytuacjach wychodzi jej bardzo naturalnie.

We „Wrednym weterynarzu”, podobnie jak w „Cieście śmierci” (tomie 1), przyglądamy się z bliska hermetycznej społeczności niewielkiego brytyjskiego miasteczka, mającej na sumieniu rozmaite grzeszki i wariactwa, stawającej jednak murem za sąsiadami, gdy dzieje się im krzywda. Gotowość pomocy nawet w najtragiczniejszej sytuacji napawa nadzieją, bo jeśli mamy wokół siebie życzliwych ludzi, nawet mordercy nam niestraszni. 

Lekka, przyjemna lektura z ciekawą zagadką kryminalną.

*Audiobooka wysłuchałam na platformie Storytel w ramach wykupionego abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *