Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka (tom 3) – audiobook

M.C. Beaton
Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Czyta: Paulina Holtz
Wydawca: Edipresse/Storyside 2016

To już trzeci przesłuchany przeze mnie tom kryminalnych perypetii Agathy Raisin, czyli nowej panny Marple stworzonej przez brytyjską pisarkę M.C. Beaton. Uwielbiam klimat tych powieści i cieszę się, że przede mną jeszcze dwadzieścia trzy części. 

Agatha Raisin już zawsze będzie miała dla mnie głos Pauliny Holtz – aktorki i lektorki, która powieści Beaton czyta fenomenalnie. „Zakopana ogrodniczka” to porcja świetnego humoru, intrygującej zagadki oraz specyficznej atmosfery prosto z angielskiej prowincji. Te nie za długie (ok. 5 godz. słuchania) kryminalne powieści, nad którymi unosi się duch Agathy Christie, z jednej strony cieszą zabawnymi sytuacjami, z drugiej – niosą za sobą przemyślenia na temat roli kobiety w społeczeństwie i towarzyszących jej stereotypów.

Agatha Raisin to dla mnie połączenie sprytnej i dociekliwej panny Marple z kochliwą, ale i pechową Bridget Jones. Zabiegi Raisin mające na celu zwrócenie uwagi pewnego przystojniaka w tym tomie przybierają na sile, z różnym, czasem naprawdę komicznym skutkiem. Bardzo jestem ciekawa, jak ten wątek się potoczy i czy Agatha wreszcie dostanie to, o czym marzy. 

Intryga kryminalna i tym razem jest ciekawa. Beaton oszczędza nam krwawych szczegółów, ale już sam sposób ułożenia ciała ofiary uruchamia wyobraźnię czytelnika. Podejrzanych mamy co najmniej kilku, a i tak wytypowanie tego właściwego staje się nie lada wyzwaniem. Okazuje się, że nawet w miasteczku, w którym znają się wszyscy, nie można czuć się bezpiecznie. 

Polecam!

*Audiobooka wysłuchałam na platformie Storytel w ramach wykupionego abonamentu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *