Dla dzieci – Przepowiednia

Emilia Kiereś
Ilustracje: Marcin Minor
Wydawnictwo: Akapit Press
Poleca Kasia Sosnowicz

Jak dobrze czasem schować się w świecie baśni! Umożliwił mi to wyjątkowy projekt PRZYJAŹŃ zainicjowany przez cudowną Kasię z Bloga pod Małym Aniołem. Jestem zaszczycona, że mogłam wziąć w nim udział.

Co możemy dać drugiemu człowiekowi? Pięknie opakowany prezent? Kawałek chleba? Dach nad głową? Zapewnienie, że będziemy wiernie trwać obok na przekór przeciwnościom losu? A może to wolność jest najcenniejszym podarkiem? Nieokiełznana, zachłanna na świat, niezamknięta w sztywnych ramach konwenansów?

„Przepowiednię” Emilii Kiereś można odczytywać na wiele sposobów. Dla jednych będzie to opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, dla drugich – o bezwarunkowej miłości między bratem i siostrą. Znajdą się i tacy, którzy dostrzegą w niej przede wszystkim poruszającą historię przeznaczenia, przed którym nie można uciec.

Dla mnie to niezwykle barwna baśń o wolności, a także nadziei, za którymi przecież tęskni każdy z nas. Słyszałam je wyraźnie w jadącym przed siebie cygańskim taborze. Ich cień widziałam w niewidomych oczach Klary, gdy decydowała się wyruszyć na poszukiwanie brata. Czułam je w dłoniach starej Mury, która próbowała ocalić nowo narodzone życie.

Ta baśniowa opowieść poruszy i młode, i dojrzałe serca. Ogromna w tym zasługa plastycznego języka oraz wrażliwości i uważności autorki na drugiego człowieka. Choć świat, do którego mnie przeniosła, nie zawsze był dla bohaterów łaskawy, dał mi poczucie bezpieczeństwa. Przywołał bowiem najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – gdy z wolnym sercem i jasnym umysłem potrafiłam zachwycać się światem, gdy nic nie stało na przeszkodzie, by niemożliwe uczynić możliwym.

Pięknie opowiedziana historia z przepięknie skreślonymi ilustracjami autorstwa Marcina Minora. Podsuńcie ją bliskim koniecznie!

Książka idealna dla dzieci 10+.

Za możliwość udziału w projekcie PRZYJAŹŃ serdecznie dziękuję Kasi z Bloga pod Małym Aniołem, a za egzemplarz książki – wydawnictwu Akapit Press.

Do projektu PRZYJAŹŃ Kasia zaprosiła wspaniałe blogerki książkowe: Przeczytane Napisane, Tylko Skończę Rozdział, Pasja Czytania, LiterAsia, Nienaczytana, Nie tylko o książkach

Ściskam Was, Kochane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *