Dwie Anny

Mariola Pryzwan
Wydawnictwo: Oficyna R
Poleca Kasia Sosnowicz

Książka pod patronatem SieCzyta

Anna German i Anna Jantar. Obie były gwiazdami estrady, diwami polskiej piosenki, ale też ciepłymi, promiennymi osobami. Tak jak każdy miały marzenia – czasem wielkie, czasem bardziej przyziemne. Przerwała je przedwczesna śmierć.

Któż lepiej niż Mariola Pryzwan przywoła wspomnienia o Annie German i Annie Jantar? To jedna z najbardziej cenionych polskich biografistek, a ponadto wielka fanka i znawczyni życiorysów obu artystek. Cenię jej rzetelność i fakt, że swoim bohaterom nie wystawia przesadnego, ckliwego pomnika, tylko pokazuje ich takimi, jakimi byli w rzeczywistości – z wadami, kompleksami, ludzkimi rozterkami.

Mariola Pryzwan pisze sercem, ale wykorzystuje do tego wszystkie profesjonalne narzędzia pisarskie. Na kartach jej książek łatwo dostrzec zaangażowanie, dociekliwość, ogrom żmudnej pracy dziennikarskiej, staranną polszczyznę i szacunek dla drugiego człowieka.

„Dwie Anny”, jak pisze na okładce autorka, to uzupełnienie jej poprzednich książek o Annie German i Annie Jantar. Znajdziecie tu wspomnienia ich znajomych, współpracowników, dalszej rodziny. Z opowieści tych wyłania się obraz uśmiechniętych, towarzyskich, ale i niezwykle wrażliwych artystek, które – mimo że były oklaskiwane przez tłumy – dla najbliższych pozostały przyjaciółkami, żonami, matkami. Jak się okazuje, łączyło je wiele, nie tylko imię, poruszający głos i wzajemna sympatia, lecz także jakaś niezdefiniowana tęsknota, smutek, nostalgia, które kryły się w ich oczach. Obie pozostawiły po sobie wpadające w ucho przeboje i ogromną pustkę w sercach fanów. Jakie byłyby, gdyby śmierć nie przyszła za wcześnie?

Książka Marioli Pryzwan to sentymentalna podróż do świata piosenki, urozmaicona niepublikowanymi dotąd zdjęciami autorstwa Macieja Bronarskiego oraz Ilji Koltuna i Publifoto Milano. Dla fanów obu artystek – lektura obowiązkowa.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Autorce oraz wydawnictwu Oficyna R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *