Irena Jarocka o sobie

Mariola Pryzwan
Wydawnictwo Szelest 2022

Gdy ziemską wędrówkę kończy osoba utalentowana artystycznie, zostają po niej zapewniające nieśmiertelność dzieła. W sercach najbliższych oraz wiernych fanów pozostaje jeszcze coś więcej: charakterystyczne gesty, uśmiech, spojrzenie, czasem anegdoty czy zapadające w pamięć wypowiedzi.

Publikacje Marioli Pryzwan cenię przede wszystkim za czułość do bohaterów i umiejętność takiego ich przedstawiania, że od razu mamy ochotę się z nimi zaprzyjaźnić. Bez względu na to, czy skupia się na artystycznej stronie ich działalności, czy dotyka życia osobistego, z jej słów bije ogromny szacunek, wyrozumiałość dla ludzkich niedoskonałości i ogromna ciekawość świata. W tym duchu powstała kolejna już w dorobku literackim polskiej biografistki pozycja poświęcona diwie polskiej estrady – Irenie Jarockiej.

„Irena Jarocka o sobie” to kompilacja fragmentów wywiadów z artystką, których udzieliła w trakcie swojej kariery. Pryzwan pomysłowo połączyła je w rozdziały (każdy poświęcony innemu aspektowi życia piosenkarki), tworząc z nich spójną i barwną opowieść przekazaną czytelnikowi niejako ustami Ireny Jarockiej. Podczas lektury jesteśmy świadkami nie tylko narodzin talentu artystki, lecz także problemów, z jakimi musiała się mierzyć w domu rodzinnym. Podróżujemy do Francji, Stanów Zjednoczonych, przez polskie estrady, festiwale, uroczystości charytatywne. Poznajemy Jarocką jako piosenkarkę, ale też żonę, matkę, przyjaciółkę. Szczerze i bardzo naturalnie, jakby prowadziła z nami rozmowę przy kawie w klimatycznej kawiarence. Całości dopełniają piękne zdjęcia, a w wersji ekskluzywnej – także płyta DVD oraz faksymile dokumentów związanych z artystką.  

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję autorce książki oraz Wydawnictwu Szelest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *