Komisarz Oczko (tomy 1-4) – audiobook

Tomasz Wandzel
Czyta: Filip Kosior
Wydawnictwo: Lind & Co Polska 2023

Nie sądziłam, że te krótkie historie kryminalne będą tak wciągającą lekturą. Znacie serię z komisarzem Oczką?

Na cykl Tomasza Wandzela składają się miniatury kryminalne – każda zajmuje niecałe 2 godziny słuchania (w papierze to pewnie nieco ponad 60 stron) i jest poświęcona innej sprawie, z zaangażowaniem prowadzonej przez komisarza Krzysztofa Oczkę. Trzeba przyznać, że pomysłów na intrygę autorowi nie brakuje, a fabuła – bardziej przypominająca opowiadanie niż powieść – okazuje się wciągająca i dość wyczerpująco traktująca dany problem. Na Storytelu dostępnych jest 5 części, szósta ukaże się w styczniu (czyli 2 jeszcze przede mną).

Wandzel ma dar opowiadania i trzymania czytelnika w napięciu, nawet na tak niewielu stronach. Jego styl jest zwarty, a jednocześnie „mięsisty” i pobudzający wyobraźnię, co doskonale oddaje lektor – niezastąpiony Filip Kosior. I nawet niedoróbki redaktorsko-korektorskie typu: ubrał kurtkę, na słuchawkach aż tak mocno nie drażnią.

Jestem ciekawa, jak Wandzel sprawdza się w dłuższych formach literackich. Pewnie niedługo sprawdzę, bo autor ma w dorobku już kilkanaście powieści.

Za polecenie serii serdecznie dziękuję Kasi z Bloga pod Małym Aniołem.

*Audiobooków wysłuchałam na platformie Storytel w ramach wykupionego abonamentu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *