Krew (tom 3 Sagi kaszubskiej)

Daria Kaszubowska
Wydawnictwo Flow 2024

„Saga kaszubska” pióra Darii Kaszubowskiej jest jak dobry serial – z niecierpliwością czeka się na kolejny tom, tym bardziej gdy poprzedni skończył się w pełnym napięcia momencie. Co przynosi „Krew”?

Emocje, które w kaszubskim cyklu serwuje czytelnikom Daria Kaszubowska, są niczym wyjęte z dobrego kryminału. W „Krwi” wciąż jesteśmy świadkami poszukiwania mordercy seniora rodu Stoltmanów, ale to nie jedyny problem, z jakim muszą się uporać bohaterowie. Na ich los dodatkowo wpływa trudna sytuacja w kraju u progu drugiej wojny światowej, a zwłaszcza stosunek do Kaszubów, którzy – tym razem przez Polaków – są traktowani niczym wrogowie. A jednak, mimo przeciwności losu, rodzina Stoltmanów nie ustaje w wysiłkach, by sprawiedliwości stało się zadość, by wreszcie mogła żyć godnie i w poczuciu bezpieczeństwa. 

Po raz kolejny zdecydowany głos Kaszubowska oddaje kobietom, pokazując ich hart ducha, determinację, zaradność i bezkompromisowość. Krew płynąca w ich żyłach burzy się mocno i wielokrotnie. 

W trzecim tomie cyklu o ziemi kaszubskiej nadal poznajemy kulturowe, językowe i przyrodnicze uroki tej wyjątkowej krainy, ale dodatkowo Kaszubowska zabiera nas na Śląsk. I w tym przypadku bardzo wiernie oddaje wszystkie szczegóły, co więcej, dla potwierdzenia wiarygodności bohaterów, dialogi urozmaica prawdziwym językiem śląskim. To świadczy o pracowitości i wszechstronności autorki, a także jest dowodem na to, że nie zamyka się jedynie na swoją małą ojczyznę. 

Już się cieszę na kolejną część!

*Egzemplarz we współpracy z Wydawnictwem Flow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *