NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2018 roku

wybrane przez społeczność SieCzyta

Od piątku 28 grudnia mieliście okazję głosować na książki, których recenzje pojawiły się na SieCzyta w 2018 roku (uwaga! nie wszystkie pozycje zostały w tym roku wydane). Każdemu, kto podzielił się z nami swoją opinią, czyli dał lajka pod wybranymi zdjęciami, serdecznie dziękujemy. Jak się przekonacie za chwilę, to był zdecydowanie rok polskich autorów!

A oto Wasz werdykt!

1. Niekwestionowanym ZWYCIĘZCĄ okazał się w tym roku Robert Małecki i jego dwie powieści: SKAZA (która zdobyła najwięcej Waszych głosów) oraz KOSZMARY ZASNĄ OSTATNIE (które nie pozostawały w tyle). Oba kryminały zostały wydane w 2018 roku przez wydawnictwo Czwarta Strona. Serdecznie gratulujemy!

       

2. Zaszczytne DRUGIE MIEJSCE zajęła Marta Matyszczak i jej dwie powieści, które w głosowaniu szły niemal łeb w łeb: ZŁO CZAI SIĘ NA SZCZYCIE oraz STRZAŁY NAD JEZIOREM. Obie zostały wydane w 2018 roku przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Serdecznie gratulujemy!

   

3. Na równie ważnym TRZECIM MIEJSCU rozgościły się z kolei dwie polskie pisarki: Magdalena Knedler i powieść TYLKO ODDECH (wydana w 2018 roku przez wydawnictwo Novae Res) oraz Patrycja Gryciuk i jej TRZY GODZINY CISZY (wydane w 2017 roku przez wydawnictwo Czwarta Strona). Serdecznie gratulujemy!

   

Powieści, które wybraliście, to kawał wciągającej i dobrej literatury. Cieszymy się, że właśnie te pozycje znalazły się w czołówce i w pełni zgadzamy się z Waszym wyborem.

Ale, ale, ale! Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie dorzuciły jeszcze czegoś od siebie 😉 Właścicielka bloga SieCzyta, czyli Kasia Sosnowicz, chciałaby szczególnie WYRÓŻNIĆ jeszcze trzy powieści, które w 2018 roku wbiły ją w fotel, rzuciły na dechy i zostawiły z rozszarpaną duszą.

A są to:

nagrodzone już TRZY GODZINY CISZY Patrycji Gryciuk (Czwarta Strona)

RÓWNONOC Anny Fryczkowskiej (Od Deski do Deski)

TWARZ GRETY DI BIASE Magdaleny Knedler (Novae Res)

Wszystkie trzy są fenomenalne, niepowtarzalne, wspaniałe!

      

 

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w głosowaniu.

Nagrodzonym i wyróżnionym Autorom oraz Wydawnictwom z całego serca gratulujemy – wykonaliście, Kochani, kawał ciężkiej, ale wspaniałej pracy. Życzymy Wam, aby przyszły rok był równie owocny!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *