Olive powraca – audiobook

Elizabeth Strout
Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Czyta: Iza Kuna
Wydawnictwo Wielka Litera 2019

Ależ to była cudna powieść! Gdybym mogła przeżyć jeden dzień z dowolną bohaterką literacką, bez wahania wybrałabym Olive Kitteridge.

„Olive powraca” to kontynuacja stworzonej przez Elizabeth Strout opowieści o mieszkańcach amerykańskiego Crosby. Wszystkie, z pozoru niezależne historie łączy postać emerytowanej nauczycielki matematyki Olive Kitteridge – na pierwszy rzut oka zasadniczej i chłodnej, w gruncie rzeczy jednak niezwykle empatycznej. Olive towarzyszy sąsiadom w trudach codzienności, służy radą, czarnym humorem, a czasem jedynie obecnością. I ta ostatnia właśnie jest tu najistotniejsza. Strout przekonuje nas, jak ważna jest bliskość drugiego człowieka nie tylko w krytycznych momentach. Jak bardzo potrafi dodać nam skrzydeł i uchronić przed ostatecznością.

„Olive powraca” to połączenie mądrości życiowej i świetnego warsztatu. Czytelnikom szukającym jedynie mocnych wrażeń i nastawionym na zawrotne tempo niekoniecznie przypadnie do gustu. Jeśli jednak cenicie w literaturze te głębsze warstwy, będziecie zachwyceni. Audiobooka czyta Iza Kuna i robi to tak, jak lubię – z zaangażowaniem, ale bez pajacowania.

*Audiobooka wysłuchałam na platformie Storytel w ramach wykupionego abonamentu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *