Posłaniec (tom 2 cyklu Szept anioła)

Aleksandra Rak
Wydawnictwo Flow 2023

Aleksandra Rak oddała w ręce czytelników kolejną pokrzepiającą opowieść, choć trzeba przyznać, że jej bohaterów rzuciła w sam środek życiowego sztormu. Na szczęście czuwały nad nimi anioły.

W życiu mieszkańców nadmorskich Płotek znowu dużo się dzieje, i nie chodzi tylko o zaciekłą walkę o zabytkową latarnię morską. Podczas gdy jedni gorączkowo próbują uratować rodzinę, inni wolą spakować plecak i wziąć nogi za pas. Są i tacy, którym w dramatyczny sposób rozpada się świat. Gdy już znikąd nie widać nadziei, na drodze bohaterów stają osoby o anielskiej duszy. Wystarczy tylko uwierzyć w ich moc. 

To już kolejna podróż do urokliwych Płotek – miejscowości, w której tylko pozornie panuje błogi spokój. W drugim tomie cyklu obyczajowego „Szept anioła” Aleksandry Rak dzieje się jeszcze więcej, a niektóre sprawy przybierają naprawdę dramatyczny obrót. Nie brakuje druzgocących wiadomości, czarnych charakterów i czynów, za które trzeba będzie słono zapłacić. Mimo tych wszystkich tragedii podczas lektury „Posłańca” czuje się przepływającą przez strony dobrą energię. A to za sprawą tych, którzy czują bardziej i widzą zdecydowanie więcej. Mieszkańcy Płotek mówią o nich: anioły, choć wcale nie wyrosły im skrzydła. Nad ziemią unosi ich dobroć i bezinteresowna chęć niesienia pomocy. 

„Posłaniec” jest powieścią o trudach życia, mozolnym wspinaniu się, sięganiu po marzenia, bolesnych wielokrotnych upadkach, ale też o nadziei, której nigdy nie należy porzucać. Bo nawet przez najciemniejszy mrok może przebić się światło, musimy tylko zaufać. Uczą się tego bohaterowie, uczymy się również my, bo obok mądrych życiowych wskazówek autorki powieści nie sposób przejść obojętnie. Są to prawdy dla większości zapewne oczywiste, jednak wypowiedziane na głos, w połączeniu z anielską energią niektórych postaci, nabierają wyjątkowej mocy i zachęcają do natychmiastowego wzięcia w swoje ręce nawet tych najtrudniejszych emocjonalnie spraw.

Drugi tom cyklu „Szept anioła” urzeka szumem fal, zapierającymi dech widokami z klifu i zagadkami, których przybywa z każdą stroną. Czy Oliwii uda się poznać rodzinną tajemnicę? Czy pewna starsza pani znajdzie w sobie odwagę, by zmierzyć się z „niespodzianką” od losu? Kim właściwie jest słynny latarnik, który niejednemu ocalił życie? 

Tom trzeci już w przygotowaniu!

Egzemplarz w ramach współpracy z Wydawnictwem Flow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *