Sekrety rodziny Winnickich

Aleksandra Rak
Wydawnictwo Flow 2023

To opowieść o destrukcyjnym wpływie decyzji podjętych przed laty. Imponująca dla postronnych winnica skrywa sekrety łamiące życie.

To mogłaby być powieść lekka, otulająca i słodka jak dojrzałe winogrona. Czy może być bowiem coś cudowniejszego niż dorastanie w otoczeniu winnych krzewów i najbliższej rodziny? Jednak wielbiciele pióra Aleksandry Rak wiedzą, że wymyślane przez nią fabuły kipią trudnymi emocjami i życiowymi zawirowaniami. „Sekrety rodziny Winnickich” to historia burzliwa, cierpka i momentami przerażająca.

W najnowszej powieści Rak wszyscy bohaterowie są permanentnie nieszczęśliwi, jakby zawisła nad nimi klątwa, a skłonność do destrukcyjnych wyborów odziedziczyli po przodkach. Okazuje się, że jedna decyzja podjęta przed laty może wpłynąć tak mocno na przyszłe pokolenia, że nic nie będzie w stanie zmazać wylanych łez. Podczas lektury z przejęciem obserwujemy, jak kolejni z klanu Winnickich uciszają drzemiące w nich pragnienia, co kończy się coraz większą frustracją. Najtragiczniejszy jest fakt, że nie znajdują wsparcia w najbliższych, a nawet jeśli – przychodzi ono zbyt późno. Sieć niewygodnych tajemnic oplata mury winnicy, a jej mieszkańcom odbiera oddech. Dlatego topią smutki w alkoholu, szukają wytchnienia w niebezpiecznych rozrywkach i – o, zgrozo – toksycznych relacjach. Nawet nagłe zniknięcie nestorki rodu zamiast zjednoczyć ich w działaniu, po raz kolejny dzieli. Co musi się stać, żebyśmy wreszcie odważyli się wyjawić prawdę?

Dynamiczna, mroczna, na wskroś smutna, bo obnażająca potworną samotność człowieka. Powieść, która czyta się sama i która świetnie sprawdziłaby się na szklanym ekranie.

*Egzemplarz w ramach współpracy z Wydawnictwem Flow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *