Święto ognia – audiobook

Jakub Małecki
Czytają: Julia Rosnowska, Aleksandra Hamkało, Adam Woronowicz Wydawnictwo SQN 2021

Ostatnio audiobooki porzucałam na potęgę, aż w końcu postawiłam na sprawdzonego autora. „Święto ognia” Jakuba Małeckiego to przejmująca historia zmagania się z niemocą ciała i ducha oraz rozpaczliwego poszukiwania nadziei w najprostszych gestach.

Przepiękna jest ta powieść – pulsująca emocjami, niedopowiedzeniami, gęsta od bólu i pytań. Jej bohaterami są trzy wyjątkowe jednostki: dotknięta dziecięcym porażeniem mózgowym Nastka, jej marząca o karierze baletnicy siostra oraz ojciec zmagający się z żałobą. Wbrew temu, czego można by się spodziewać, to nie dziewczyna z niepełnosprawnością jest tu najtragiczniejszą z postaci. Małecki dość szybko pozwala zrozumieć czytelnikowi, że wszelkie ograniczenia nie wynikają wcale z niemocy ciała, lecz tkwią głęboko w naszych głowach i sercach, podsycane wygórowanymi ambicjami i poczuciem, że się zawiodło. To psychika może stać się naszym największym więzieniem, co więcej – potrafi unieruchomić nawet sprawne dotąd ciało. 

Styl Małeckiego jak zwykle zachwyca i jest nie do podrobienia, a nagrany na trzy głosy audiobook jest prawdziwą literacką ucztą.

Uwielbiam!

*Audiobooka wysłuchałam na platformie Storytel w ramach wykupionego abonamentu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *