Wybór matki (tom 1), Most pomiędzy słowami (tom 2) – audiobooki

Małgorzata Garkowska
Czyta: Agnieszka Postrzygacz
Wydawnictwo Flow

To właśnie pióro Małgorzaty Garkowskiej pomogło mi wrócić do równowagi po traumatycznych wydarzeniach. Choć oba tomy krążą wokół tematów bolesnych, przynoszą też nadzieję i wiarę w sprawiedliwość losu.

„Wybór matki” oraz „Most pomiędzy słowami” opowiadają o powojennych losach Michaliny i jej ocalałej córeczki. Dużo w tej historii strachu, traumatycznych wspomnień, trudnych wyborów, bo przecież zakończenie drugiej wojny światowej nie oznaczało dla Polaków całkowitej wolności. Bohaterowie Garkowskiej zmagają się z nowym wrogiem w postaci zdradliwego systemu, a także z przeszłością, która dogania ich na każdym rogu. Tajemnice Michaliny wychodzą na jaw z taką intensywnością, że lekturę trudno przerwać.

Ujmująca jest wrażliwość autorki, celebrowanie codzienności, wzruszające są opisy relacji między bohaterami. Siły tak po ludzku dodaje determinacja Michaliny i bezwzględne przekonanie, iż działa w słusznej sprawie. To powieści o nadziei i wierze w lepsze jutro. Idealny plaster na zranioną duszę.

*Audiobooków wysłuchałam na platformie Storytel w ramach opłaconego abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *