Zadanie domowe – opowiadanie

Piotr Borlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka i inverso.pl
Poleca Kasia Sosnowicz

Opowiadanie „Zadanie domowe” to niespodzianka, którą Piotr Borlik przygotował tuż przed premierą swojej najnowszej powieści. Wielbiciele ekscentrycznego psychoterapeuty Artura Kamińskiego, znanego z trylogii kryminalnej, po raz kolejny mają okazję poobserwować jego kontrowersyjne metody pracy.

Tym razem do Kamińskiego zgłasza się pacjentka, która ma dość nietypowy problem z prawie dorosłym synem. Sprawa jest o tyle intrygująca i wywołująca szok, że – jak zdradza autor – jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Borlik to pisarz niezwykle elastyczny. Jego styl i pomysły na zwartą fabułę doskonale sprawdzają się również w krótkich formach literackich. W „Zadaniu domowym” jest wszystko to, za co tak bardzo pokochali go czytelnicy serii z Agatą Stec: ciekawa sprawa (biorąc pod uwagę jej wydźwięk, idealnie nadająca się dla prokuratora 😉), psychologiczna rozkminka, niepokojący nastrój i porcja smakowitego jedzenia w towarzystwie dobrego wina.

Oprócz Kamińskiego spotkacie tu jeszcze jednego znajomego bohatera, nie zdradzę jednak kogo, żeby nie psuć Wam niespodzianki. A Ci, którzy czytali powieściowy debiut tego zdolnego gdańskiego pisarza, czyli „Teatr lalek”, na dźwięk nazwiska pacjentki Kamińskiego z pewnością poczują szybsze bicie serca.

Czytajcie Borlika!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *